360° virtuální prohlídka expozice OMRON

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 19. listopadu 2020

Společnost OMRON spustila virtuální výstavu na téma továrna budoucnosti. Cestou virtuálních stánků se ubírá stále více firem při snaze zpřístupnit novinky a technologie veřejnosti v době uzavřených veletrhů.

Inzerce

Mezi řešení, která prohlídka zdůrazňuje, patří robotika, kamerové systémy a technologie umělé inteligence. Všechna jsou založena na konceptu inovativní automatizace společnosti OMRON, který usiluje o oživení výrobního průmyslu posílením spolupráce a porozumění mezi stroji a lidmi za pomoci inteligentních, integrovaných a interaktivních řešení.

Ukázky na této výstavě předvádějí, jak mohou lidé a stroje harmonicky spolupracovat – ilustrují, jak lze výrobní inovace prakticky využít v kolaborativní výrobě. Inovace, jako jsou ty předváděné, lze využít ke zlepšení života spotřebitelů i pracovníků v továrnách a mohou přispět k budování lepší společnosti.

Navštivte virtuální výstavu společnosti OMRON.

Od FORPHEA k výrobnímu závodu

Při vstupu na prohlídku na návštěvníky čeká FORPHEUS, robotický instruktor stolního tenisu od společnosti OMRON. Robot v sobě bezproblémově integruje kamerový systém, řídicí prvky, robotiku i technologie umělé inteligence a ukazuje, jak mohou stroje spolupracovat s lidmi, přičemž se obě strany mohou od sebe učit, aby dosáhly svého plného potenciálu.

Po tomto úvodu následuje ukázka toho, jak dokáží technologie použité ve FORPHEOVI transformovat výrobní závod. Návštěvníci si prohlédnou inteligentní úsekovou výrobní linku, která spojuje umělou inteligenci s internetem věcí, 3D kamerovým systémem, inteligentním snímáním a řízením a robotikou s cílem optimalizovat výrobu a minimalizovat množství chyb.

Návštěvníci si následně mohou vyzkoušet 3D vyjímání ze zásobníků, které se používá k automatizaci složitých vyjímacích operací během montáže. Prohlídka pokračuje ukázkami bezpečné obsluhy strojů pomocí kobotů, kontroly potenciálních vad produktů s využitím umělé inteligence a ukázkou vysoce přesného vyrovnání předmětů. Prohlídka je zakončena předvedením technologie laserového obrábění, která dokáže zkrátit dobu zpracování laserem o více než 35 %.

Nahlédnutí do budoucnosti

Fernando Colas, generální marketingový ředitel společnosti OMRON Europe, k tomu říká: „Jelikož se v této těžké době nemůže konat řada veletrhů, chtěli jsme zákazníkům předvést naše nejnovější technologie na virtuální výstavě a dát jim tak možnost seznámit se s továrnou budoucnosti online, ať už jsou kdekoli. To podtrhuje závazek společnosti OMRON nadále rozvíjet a podporovat budoucnost produktivní výroby.“

Další článek: Inovace ve výrobě letadel s obráběcími nástroji ISCAR