3Dwiser představí na MSV v Brně Aplikační centrum 3D tisku
Zavádíte či rozšiřujete 3D tisk ve vývoji a výrobě? Nevíte, která technologie či materiál budou pro vaše záměry optimální? Přijďte se poradit za specialisty na aditivní výrobu do expozice Aplikačního centra 3D tisku společnosti 3Dwiser v pavilonu F.
Inzerce
Díky 3D tisku dostanete své produkty dříve do výroby i na trh. Investice do 3D tiskáren se přitom i v Česku vracejí během jednotek týdnů či měsíců, jak potvrzují sami zákazníci z průmyslu a výroby. S nasazením aditivní výroby už specialisté společnosti 3Dwiser úspěšně pomohli stovkám českých firem a profesionálů. Rádi pomůžou také vám, vašemu týmu, vaší firmě. Po celou dobu strojírenského veletrhu máte možnost konzultovat s nimi své projekty, ať už jde o výtisky z běžných i nejodolnějších termoplastů, kompozitů se spojitým karbonovým vláknem, z pryskyřic i kovů.
3Dwiser vás zve na dvě horké novinky na českém trhu:
Laserové navařování kovů i z běžného drátu
Technologie laserového navařování Meltio je obsažena v kompaktní tiskové hlavě s šesticí laserů o celkovém výkonu 1,2 kW. Umístit ji lze nejen do 3D tiskárny, ale také do stávajícího CNC stroje pro kombinaci navařování a obrábění v jednom procesu. A navíc lze osadit na konec robotického ramene, které se nemusí omezovat rozměrem pracovní komory. Je schopna zpracovávat kovovou surovinu ve formě drátu (či dvou), prášku i obou zdrojů současně. Metoda WP-LMD (Wire-Powder Laser Metal Deposition) umožňuje tisknout díly s výbornou mikrostrukturou a 99,998% hustotou udávanou výrobcem. Výtisky podle zkoušek vlastnostmi překonávají i odlitky a výkovky.
3D tisk funkčních dílů z práškového nylonu je teď mnohem dostupnější
I další laserová metoda 3D tisku – SLS (selektivní slinování laserem) postupně hledá rovnováhu mezi cenovou dostupností (nejlevnějších stroje) a produkční spolehlivostí (dosud velmi drahá průmyslová řešení). Pomyslný hřebíček na hlavičku trefuje Formlabs – přesnost a spolehlivost se u nové tiskárny potkávají s překvapivě atraktivní cenou. Nová 3D tiskárna Fuse 1 zaujme už díky spojení se stanicí Fuse Sift pro čištění výtisků a recyklaci prášku. Plně funkční díly tak můžete tisknout při dodání pouhých 30 % nového prášku v nekonečném počtu cyklů – tedy ze 70 % se tiskne z recyklovaného prášku po předchozích tiscích. Se dvěma tiskovými komorami může být tiskový provoz prakticky nepřetržitý. Jde také o velmi dobře škálovatelné řešení – jedna čisticí stanice pohodlně obslouží několik 3D tiskáren. Pokud tým potřebujte tisknout víc, už si výhodně pořizuje jen samotnou 3D tiskárnu.
Další článek: Prolistujte si aktuální vydání časopisu STROJIRENSTVI.CZ 3/2021