Atherton Bikes vyrábí horská kola 3D tiskem

Atherton Bikes vyrábí horská kola 3D tiskem Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 11. února 2019

Rodina cyklistických šampionů Athertonových uvedla vlastní značku horských kol z 3D tiskárny. Mnohonásobným mistrům světa v závodění na horských kolech, dopomohla k realizaci snu o vlastní prémiové značce multilaserová 3D tiskárna od firmy Renishaw.

Globální strojírenská společnost Renishaw spolupracuje s novou značkou horských kol Atherton Bikes, pro které tiskne titanové součástky na 3D tiskárně. Úvodní řada kol bude vyrobena z trubek z uhlíkových vláken a součástek vyrobených z titanového prášku na vysoce výkonné multilaserové 3D tiskárně RenAM 500Q. Rámové spojky pro Atherton Bikes budou prvními součástkami pro kola, která budou vyráběna touto technologií čtyř laserů, což se pozitivně projeví na jejich produktivitě, aniž by to mělo dopad na kvalitu.

„Na 3D tiskárně RenAM 500Q dokážeme součástky na kola vyrábět rychleji,“ vysvětluje Jono Munday, manažer aplikací aditivní výroby ve společnosti Renishaw. „To znamená, že jsme také schopni rychleji dokončit vývoj cyklistického rámu a přizpůsobit ho přesným požadavkům jezdce. Zatímco při tradiční výrobě je zapotřebí mnoha nástrojů, výroba z kovových aditiv je zcela digitalizovaný proces. Díky tomu mohou být součástky upravovány v CAD a vyráběny efektivněji." 

Během vývoje nových Atherton Bikes poskytovala společnost Renishaw zpětnou vazbu a modifikovala součástky tak, aby mohly být vyrobeny naprosto precizně. Proces aditivní výroby, obrábění a následného zpracování řídí společnost Renishaw prostřednictvím svého Centra pro řešení aditivní výroby. Světový lídr v 3D tisku z kovových prášků provozuje celou síť těchto center. Firmy včetně startupů, jako je Atherton Bikes, se v nich mohou obrátit na odborníky, kteří jim pomohou rozvíjet jejich podnikání prostřednictvím aditivní výroby. Další informace o centrech pro řešení aditivní výroby společnosti Renishaw naleznete na adrese www.renishaw.com/solutionscentre 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.