Daikin plánuje rozsáhlé investice do robotizace

Zpráva ČTK vydáno dne 30. ledna 2019

Plzeňský Daikin, výrobce klimatizačních jednotek pro domácnosti, letos nakoupí roboty za 52 milionů korun. Roboty mají zaměstnancům usnadnit rutinní a fyzicky náročné úkony.

Od modernizace haly Daikin očekává, kromě vyšší efektivity, i větší spokojenost nových pracovníků. Zaměstnancům má ulehčit práci robot na pájení, na přemisťování objemných plechů, lepení etiket na obaly a robot vkládající měděná kolínka do tepelných výměníků. Cílem robotizace výrobního procesu je především urychlení výroby jednotek, které společnost prodává do celého světa.

Daikin však plánuje i nábor dalších pracovníků. V době, kdy na trhu práce není dostatek lidí, chce být atraktivnějším zaměstnavatelem. Firma má 1 100 svých zaměstnanců a zbytek agenturních, jejichž počet ale snižuje. Loni přijala 250 kvalifikovaných pracovníků, což je meziročně o 35 procent více. Podle správního ředitele Jana Vocha motivuje firma pracovníky mnoha benefity. Například příspěvkem 20 000 korun pro nové zaměstnance, kteří projdou zkušební fází, pružnou pracovní dobou, příspěvkem na penzi, životním pojištěním, vzdělávacími kurzy a vlastními autobusovými linkami.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.