Doosan Škoda Power čeká největší elektrárenská instalace pro Latinskou Ameriku

Zpráva ČTK vydáno dne 22. července 2019

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power dodá do Peru dva bloky parních turbín o celkovém výkonu 110 MW pro budovanou elektrárnu v rafinerii státní společnosti Petroperú. Hodnotu zakázky firma nezveřejnila, avšak podle manažera firmy pro Latinskou Ameriku Davida Zemana, je to pro Doosan v daném regionu dosud největší elektrárenská instalace.

Doosan dodá dvě jednotělesová turbosoustrojí výkonové třídy 55 MW včetně generátoru, která budou kompletně navržena a vyrobena v plzeňském závodě. Firma také bude odpovídat za zajištění technické asistence při montáži a následném zprovoznění. Elektrárna by měla být uvedena do provozu koncem letošního roku. "Díky vynikajícímu provoznímu výkonu našich turbín v elektrárnách v Mexiku, Kolumbii a Chile jsme pro společnost Petroperú důvěryhodným partnerem a díky tomu se můžeme stát důležitou součástí rozvoje energetiky v Peru," řekl Zeman.

Výstavba elektrárny je součástí rozsáhlého projektu, jehož cílem je modernizace a rozšíření rafinerie Talara na výrobu nafty a plynu, zpracování surové ropy a snížení produkce odpadu. Projekt má snížit náklady na zpracování surovin a zajistit energetickou soběstačnost celého provozu.

Více na: http://www.doosanskodapower.com/cz/

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.