Efaflex bude stavět třetí halu i obměňovat stroje

Zpráva ČTK vydáno dne 1. února 2019
Foto: ilustrační

Jihočeský výrobce vrat Efaflex bude v březnu stavět novou halu s rozlohou 1500 metrů čtverečních. Okolní manipulační plocha bude 2000 metrů čtverečních.

Efaflexu loni stouply meziročně tržby o 1,2 procenta na 1,23 miliardy Kč. Zisk před zdaněním vzrostl téměř o 11 procent na 113 milionů Kč. Letos firma plánuje investice ve výši až 80 milionů korun, z toho 28 milionů do obměny strojů. Stavba nové, třetí skladovací haly bude stát 40 milionů. Suma zahrnuje i náklady na novou požární nádrž s objemem 2882 metrů krychlových. Podle jednatele napomohly lepším výsledkům zvýšená produktivita práce a snížení podílu materiálových nákladů. "Máme výhodu, že materiál nakupujeme za euro a finální výrobek prodáváme taky za euro, kompenzuje se tím vliv kurzu. Materiálové náklady dělají 70 procent ceny výrobku," řekl jednatel společnosti Luděk Lhotka.

Mezi zajímavé loňské zakázky v ČR patří například 29 vrat pro firmu Teva Pharmaceuticals v Opavě či 23 vrat pro VZV Group, jež vlastní sklad použité techniky. Vrata dodal loni Efaflex i firmě EvoBus Holýšov do areálu, kde bude vyrábět karoserie pro autobusy Mercedes, firma dodala i vrata pro novou lakovnu koncernu Škoda.

 Efaflex dokáže vyrobit přes 40 vrat denně, dodává hlavně pro automobilový průmysl, strojírenství a farmacii i některým pivovarům. Vyrábí rychloběžná průmyslová vrata, vrata do výbušného prostředí, mrazicích boxů či parkovacích domů. Je téměř výhradním dodavatelem BMW, v ČR mají její vrata Hyundai v Nošovicích či Škoda Auto, v Plané nad Lužnicí je využívají firmy Madeta či Silon

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.