Firma Pöttinger očekává nárůst výroby

Zpráva ČTK vydáno dne 8. ledna 2019
Foto: poettinger.at/cs_cz

Firma A. Pöttinger, výrobce zemědělských strojů, začala vyrábět nové stroje na zpracování půdy, podmítače. Díky těmto strojům zástupci společnosti očekávají nárůst výroby a nabídnou nová pracovní místa.

Firma v uplynulém hospodářském roce rozšířila kapacity v mechanickém zpracování, svařování a v montážích. Poté, co se již dříve přesunula výroba pluhů, strojů na zpracování půdy, z mateřské firmy v Rakousku do Vodňan, rozšířila firma jejich nabídku o nové stroje. Výroba nových podmítačů začala sérií strojů o šířce osm a deset metrů. Projekt pokračuje, je spjat s 15 novými pracovními místy. Nárůst výroby čeká firma ve svařování, vzniknou nová svařovací pracoviště včetně robotických.

Společnost, která v Česku působí od roku 1999, vyrábí zejména stroje pro zpracování půdy, setí a sklizeň píce. Valná většina jde na export. Za hospodářský rok od 1. srpna 2017 do 31. července 2018 firmě stouply tržby z prodeje výrobků a služeb téměř o 23 procent na 2,07 miliardy Kč. Zisk po zdanění vzrostl meziročně o 17 procent na 168,4 milionu korun.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.