Mlžnými děly proti koronaviru. Účinná dezinfekce v Peru a Chile
Mlžná děla, která vyrobila v Litoměřicích firma HENNLICH, se zapojila v Jižní Americe do boje s koronavirem. Města Lima (Peru) a Santiago de Chile (Chile) koupila děla původně pro snižování prašnosti v průmyslu, ale nyní se ukázala jako velmi účinná pro plošnou desinfekci ulic.
Inzerce
Pavel Uxa, vedoucí divize HENNLICH ENGINEERING k tomu říká: „Naše mlžná děla se primárně využívají pro boj s prachem či pro zvlhčování prostředí. Pokud se ale k nim připojí nádrž s dezinfekčním roztokem, dají se velmi dobře využít i pro dezinfekci velkých ploch. Proto se je rozhodly využít samosprávy v dvou jihoamerických hlavních měst – Limy a Santiaga de Chile k plošné dezinfekci ulic. Obrovskou výhodou mlžných děl je, že vyrábějí mlhovinu s velmi drobnými kapénkami. To zaručuje rovnoměrnou a důkladnou dezinfekci velkých ploch.“
Jak to vpadá v praxi, se můžete podívat na tomto videu.
V jihoamerických městech instalují mlžná děla na automobily či přívěsy. Zařízení se pak doplňuje o generátor, nádrž na dezinfekci a přídavné čerpadlo. „Pro dezinfekci ulic se využívají mlžná děla s dosahem 30 metrů. Jejich modifikací jsme schopni dezinfikovat také tunely či podzemní tunely metra. Vyvinuli jsme a vyrábíme ale i mlžná děla s dosahem až 100 metrů, která jsme také v minulosti dodali do Jižní Ameriky,“ doplnil Pavel Uxa. Z Litoměřic se do Jižní Ameriky mlžná děla dostala díky místnímu distributorovi firmy HENNLICH.
Strojírenská firma HENNLICH pro boj proti šíření koronaviru zkonstruovala také speciální dezinfekční rámy určené pro uzavřené prostory s výskytem velkého množství lidí, jako jsou například letištní haly, úřady, nádraží nebo obchodní centra. Firma také pomocí 3D tisku vyrábí a zdarma distribuuje v Litoměřicích a okolí pomůcky pro šití roušek a také ochranné štíty pro policii a zdravotníky.