Nexen Tire Europe zahájila zkušební provoz

Zpráva ČTK vydáno dne 7. května 2019

Korejská továrna na pneumatiky Nexen Tire Europe po pěti letech od rozhodnutí stavět v průmyslové zóně Triangle zahájila zkušební provoz. Z areálu firmy u Žatce odvezly kamiony první pneumatiky.

Zkušební provoz znamená, že nyní už budou denně pneumatiky vyrobené v zóně Triangle vozit nákladní automobily k zákazníkům. Po splnění všech nutných podmínek bude spuštěn ostrý provoz. Slavnostní otevření továrny připravuje Nexen do konce letošního roku. Výrobce pneumatik zaměstnává nyní přes 700 pracovníků, do budoucna má nabídnout až 1500 pracovních míst. Po rozšíření závodu o druhou fázi, která se již plánuje, bude celková výše investice v České republice podle mluvčího 829 milionů eur (přes 21 miliard Kč).

"V roce 2014 jsme se rozhodli postavit naši novou moderní továrnu právě zde, v České republice. Po pěti letech chci poděkovat vám všem, zaměstnancům Nexen Tire Europe, že díky vašemu úsilí tady dnes stojí. Věřím, že česká továrna se nestala pouze jednou z továren v rámci našeho globálního koncernu, ale že bude úspěšně reprezentovat Nexen Tire v České republice a v Evropě," řekl v projevu k zaměstnancům generální ředitel společnosti Travis Kang.

Mateřská společnost Nexen Tire v Jižní Koreji je podle ředitele připravena i nadále podporovat český závod, a to i v rámci expanzivních plánů v budoucnu.

Více na: www.nexentireczech.cz

1 komentář

globalni@post.cz

30. května 2019 ve 18:24
Zkušební provoz běží od listopadu roku 2018, tedy ten neoficiální, o kterém věděli i kompetentní úřady, byť tam ze zákona běžet nesměl. Probíhalo to následovně : podplaceny úředník dal echo o kontrole, zaměstnanci se odeslali ten den na školení, nebo šli jen na noční směnu a kontrola tak nezjistil, že se tam již vesele pracuje i bez povolení. V současné době ve výrobě dělá každý vše, tedy sotva štíhlá výroba. Pracovní a sociální podmínky mají Češi zcela jiné, nežli Korejci. Státu slíbili zaměstnanost, ale nyní najimaji cizince a Čechy nenápadně propouští, hlavně starší 50 let a ženy. Co k tomu dodat? Made in China 50 yers.