Nové pojezdové dráhy HIWIN pro větší dosah robotů

Firemní aktuality vydáno dne 29. srpna 2019
Foto: HIWIN

Novou generací pojezdových drah s označením LT reaguje společnost HIWIN na prudký rozvoj technologií průmyslové automatizace a robotizace. Řada pojezdových drah LT zajistí průmyslovým robotům větší dosah a rozšíření manipulačního prostoru.

Nová řada  LT staví na produktech lineární techniky HIWIN, jež se vyznačují vysokou přesností, dynamikou pohybu, spolehlivostí a odolností. Pohon pojezdových drah je obvykle řešen ozubeným hřebenem s pastorkem. Dráhy řady LT však budou z důvodu snadného řízení a implementace ve většině případů osazeny motorem výrobce robota. Nové možnosti tak společnost HIWIN nabízí nejen uživatelům robotů, ale i jejich  výrobcům, kteří chtějí svým zákazníkům nabízet ucelené aplikace. 

Zákaznická řešení na míru

Nová generace horizontálních pojezdových drah pro průmyslové roboty je vyvinuta, navržena a realizována v brněnském sídle společnosti HIWIN. Dostatečné technické i personální kapacity, vysoká odbornost a nově i rozšířené výrobní a skladovací možnosti umožňují zákazníkům nabízet nejen standardizovaná řešení nové generace pojezdů, ale i individuální řešení dle specifických požadavků. LT pojezdové dráhy budou umožňovat celou řadu zákaznických korekcí, jakými jsou zejména úpravy desky jezdce, přídavné krytování nebo použití atypického energetického řetězu. Pro maximální využití všech možností použitých průmyslových robotů bude například možné pojezdy řady LT rozšířit o dalšího jezdce, nebo dodat pojezd s podstavou a zvýšit jeho pracovní výšku od podlahy. Díky těmto možnostem se společnost HIWIN stává partnerem, který hledá optimální řešení pojezdů v úzké spolupráci se zákazníkem.

Vysoká modularita drah řady LT

Nová standardizovaná produktová řada horizontálních pojezdových drah pro průmyslové roboty zahrnuje modely LT-S, LT-M a LT-L. Liší se především maximálním zatížením (od 300 kg až po 3 000 kg), velikostí a parametry rychlosti a zrychlení. Jednou z hlavních předností pojezdových drah LT je jejich modularita. Jednotlivé dráhy se skládají z typizovaných nosníků a dráha tak může být sestavena dle požadovaného pracovního zdvihu až do maximální délky 100 metrů. Díky tomuto typu skladby pojezdové dráhy je možné dodanou dráhu kdykoliv  dostavět (nadstavit) či zvětšit její pracovní zdvih přímo u zákazníka 

Pozvánka na MSV Brno

Pojezdové dráhy HIWIN řady LT včetně funkční dráhy velikosti LT-S s robotem Fanuc M-20iA-35M budou oficiálně představeny na nadcházejícím Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 7. do 11. října 2019 v hale V, stánek číslo 098.

Více na: www.hiwin.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.