PBS Velká Bíteš zahájila sériovou výrobu motoru PBS TJ 150

Iva Duroňová vydáno dne 27. března 2019

O dokončení vývoje nového proudového motoru jsme vás na stránkách www.strojirenstvi.cz aktuálně informovali v závěru loňského roku.

Společnost PBS Velká Bíteš na svých stránkách nyní uvedla, že sériovou výrobu svého nejsilnějšího proudového motoru PBS TJ150 zahájila v letošním roce. 

Cílem vývoje bylo inovovat motor PBS TJ100 takovým způsobem, aby měla nová pohonná jednotka při zachování vnějšího průměru pouhých 27,2 cm větší tah. Výsledkem je PBS TJ150 se stejným vnějším průměrem, s takřka stejnou hmotností necelých 20 kg a s délkou jen něco málo přes půl metru – v porovnání s PBS TJ100 je o více jak decimetr kratší. Přitom oproti svému předchůdci disponuje nový proudový motor zhruba o 15 % větším tahem 1 500 N.

PBS Velká Bíteš je v celosvětovém měřítku renomovaný hi-tech výrobce pohonných jednotek a zařízení pro oblast letecké techniky. PBS Velká Bíteš je také přední evropská slévárna přesného lití, která je spolehlivým dodavatelem odlitků pro energetiku, dopravu, letecký i sklářský průmysl.

Více informací najdete zde: https://pbs.cz/cz/blog/pbs-velka-bites-chysta-seriovou-vyrobu-sveho-nejsi


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.