Rychlý přehled

  • 3D tiskárnu Origin One nainstalovali v Západočeské univerzitě

    Západočeská univerzita v Plzni disponuje poměrně výjimečnou technologií 3D tisku polymerů. Jako jedni z prvních v republice používají tiskárnu Origin One od společnosti Stratasys.

  • Dotační program na digitalizaci pro malé a střední firmy od 1. 7.

    Od 1. července lze podávat žádosti na nákup technologií pro digitalizaci a automatizaci výroby. Poskytovatelem dotace pro výzvu s názvem Technologie pro MAS_CLLD je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

  • ZEISS uzavřel partnerství s výrobcem skenerů Artec 3D

    Artec 3D vyvíjí, vyrábí a distribuuje ruční a přenosné 3D skenery. Nově k nim bude nabízet software ZEISS, tím uživatelé skenerů Artec 3D získají špičkový nástroj pro zpracování naměřených dat, zatímco ZEISS rozšíří svoji působnost a nepostradatelnost v oborů 3D skenování.

  • Plzeňský Aimtec čeká historická změna

    Aimtec je konzultační a technologická firma, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace. Během své činnosti již získala i mnohá ocenění za technologicky vyspělé inovace. V první červencový den bude vedení této úspěšné společnosti svěřeno novému lídrovi. Poprvé v historii firmy tak nebude v jejím čele stát ani jeden z jejích zakladatelů. Ti firmu svěřují do rukou jejího zkušeného manažera, ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty, Pavla Boháče. Zakladatelé firmy, Jaroslav Follprecht a Roman Žák však budou společně působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti.

    Foto: Aimtec
  • S digitálním dvojčetem skladu vám neproklouzne ani myš

    Digitální 3D mapy aktualizované v reálném čase jsou základem intralogistiky budoucnosti. V rámci nedávno dokončeného výzkumného projektu ARIBIC (Artificial Intelligence-Based Indoor Cartography), byla data pro digitální dvojče skladu získávána automaticky pomocí senzorů v průmyslových vozících STILL. Z těchto senzorů byla data následně propsána do digitální verze, přenášena do cloudu a rozšiřována o sémantické informace. Na jejich základě je možné porovnávat skutečný stav skladu se systémem pro jeho správu (WMS) a automaticky identifikovat všechny nesrovnalosti. Vytvořená digitální mapa se všemi daty poskytuje živý obraz o stavu zásob ve skladu, protože vozíky jsou stále v pohybu a provádějí aktualizaci dat v reálném čase. Vzniká tak digitální dvojče s významně lepší kvalitou dat a zároveň se snižuje administrativní zátěž zaměstnanců.

    Digitální dvojče skladu tedy přináší nejen transparentní lokalizaci skladových zásob, ale i průběžné informace o poloze manipulační techniky, jak té ovládané manuálně, tak i automatické bez řidiče. To umožní dokonalou optimalizaci tras a skladových struktur. Tím se rozšiřují možnosti pro skladování zásob v reálném čase a automatické objednávání materiálu na základě propojení se systémem pro plánování podnikových zdrojů. Společnost STILL začne již v příštím roce zavádět výsledky výzkumu do praktických produktů a zahájí instalace pro ověření tohoto konceptu v reálném prostředí.

    Foto: STILL

Zobrazit nejnovější