Rychlý přehled

  • PBS GROUP testuje 3D tisk pro výrobu leteckých komponentů

    Skupina PBS GROUP rozšiřuje technologické možnosti svého výrobního závodu PBS Velká Bíteš o moderní 3D tisk. Úspěšná implementace této technologie by mohla přinést rychlejší a efektivnější výrobu vybraných leteckých komponentů. Cílem projektu je ověřit možnosti využití technologie 3D tisku při výrobě nekritických dílů pro proudové motory, pomocné energetické jednotky a klimatizační systémy. První vytištěnou součástí je výfuk proudového motoru PBS TJ40.

  • Monolitní frézy Seco Stabilizer™ zajistí nejnižší náklady na úběr materiálu u 2D aplikací

    Nové monolitní frézy Seco Stabilizer™ využívají unikátní geometrii zubů, která zajišťuje
    minimální náklady na odebraný materiál ve 2D aplikacích, jako drážkování a kapsování či boční frézování. Tato geometrie také usnadňuje účinný odvod třísek při vysoce výkonném obrábění, zatímco odolný povlak SIRON-A zajišťuje vyšší flexibilitu a delší životnost nástroje.

    Agresivní a nákladově efektivní úběr materiálu
    Frézy Seco Stabilizer jsou opatřeny geometriemi přinášejícími bezkonkurenční výkonnost. Řada zahrnuje frézy se 4 zuby, které využívají proměnlivou asymetrickou geometrii drážek a provedení s 5 zuby a konstrukcí s proměnlivou šroubovicí a úhlem čela u každého zubu.

    Bezpečnost, flexibilita a dlouhá životnost nástroje
    Speciálně navržený tvar zubů fréz Stabilizer, kterého je dosaženo pomocí tvarových brusných kotoučů, optimalizuje odvod třísek při vysoce výkonném obrábění. To zvyšuje bezpečnost procesu a umožňuje využití vysoce produktivních strategií úběru materiálu. Monolitní frézy Stabilizer mají na povrchu všestranný a velmi odolný povlak SIRON-A, který umožňuje jejich využití v široké řadě aplikací a nejrůznějších typech materiálů. Nástroje se 4 zuby excelují v ocelích a litinách, zatímco varianty s 5 zuby přinášejí vysokou výkonnost do obrábění nerezových ocelí, titanu a superslitin. Povlak SIRON-A navíc snižuje náklady na nástroje maximalizací jejich životnosti.

  • 5. ročník soutěže SME EnterPRIZE o 150 000 je tady

    Výhru 150 000 Kč, mediální podporu, cenný networking nebo možnost postupu do evropského finále v Bruselu. To vše mohou získat mikro, malé i střední podniky a start-upy, které se přihlásí do pátého ročníku soutěže SME EnterPRIZE, kterou pořádá Generali Česká pojišťovna.

    PŘIHLÁŠKY A REGISTRACE

    Firmy a start-upy mohou přihlašovat své projekty od 1. dubna do 30. května 2025 prostřednictvím online formuláře na webu soutěže www.sme-enterprize.cz. Odborná porota složená z expertů z různých oblastí – byznysu, akademické sféry a neziskového sektoru – vybere nejlepší projekty na základě pečlivého hodnocení a osobních pohovorů.

    VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

    Finále soutěže proběhne v září na slavnostním vyhlášení v Praze, kde budou oceněny nejlepší firmy a start-upy. Na vítěze kategorie SME čeká nejen finanční odměna, ale i možnost postupu do evropského kola soutěže v Bruselu.

    KDO MÁ ŠANCI USPĚT?

    Z předchozích ročníků soutěže je jasně patrné, že firmy, které se zaměřují na udržitelnost, mají konkurenční výhodu. Udržitelné podnikání jim nejen pomáhá odlišit se od konkurence, ale také přitahuje pozornost zákazníků, kteří stále více preferují ekologicky a sociálně odpovědné produkty a služby. To vede k vyšším tržbám a silnějšímu postavení na trhu.

  • KION Group nově využívá digitální dvojče s umělou inteligencí

    Společnost KION Group patří mezi přední světové dodavatele průmyslových vozíků a řešení dodavatelského řetězce. Na konferenci GTC 2025 zaměřené na umělou inteligenci představil KION řídící věž s umělou inteligencí. První řešení fyzického průmyslového digitálního dvojčete s umělou inteligencí, vyvinuté ve spolupráci se společnostmi NVIDIA a Accenture, demonstruje potenciál nově se prosazujících technologií umělé inteligence pro využití v oblasti automatizované intralogistiky. Řešení poskytne zákazníkům možnost spouštět neomezený počet scénářů svého dodavatelského řetězce a průběžně optimalizovat své provozy.

    Digitální konceptualizace návrhu řešení

    Digitální dvojče umožní ověřovat řídicí systémy a software ještě před instalací na místě, což výrazně urychlí fáze uvedení do provozu a následného náběhu. Zákazníci si budou moci představit fyzické uspořádání a dynamiku toků materiálu v rámci návrhu řešení ještě před jeho realizací. Po dokončení výstavby budou mít operátoři možnost spouštět neomezený počet scénářů na digitálním dvojčeti svého provozu a zkoumat plánované i skutečné změny ve svém podnikatelském profilu, včetně sezónních výkyvů.

  • Společnost Aludyne Czech ukončuje výrobu

    Nulový odbyt vedl představitele společnosti Aludyne Czech k uzavření provozu a propuštění všech zaměstnanců. O práci tak přišlo 331 pracovníků. Firma Aludyne přišla o zakázky pro automobilku, která byla jejím majoritním odběratelem. I přes veškerou snahu se nepodařilo zástupcům firmy najít alternativy, které by umožnily pokračování výroby.

Zobrazit nejnovější