Rychlý přehled

  • PBS GROUP zdvojnásobuje výrobu proudových motorů

    Česká strojírenská skupina PBS GROUP, zdvojnásobí výrobní kapacity leteckých proudových motorů v hlavním výrobním závodě skupiny ve Velké Bíteši. Reaguje tak na neustále rostoucí poptávku zákazníků z celého světa. V rámci tohoto strategického kroku se společnost rozhodla vytvořit další samostatnou divizi výroby letecké techniky, a to již od dubna. Investice do nové divize dosahují stovek milionů korun.

    Redakce Strojírenství.cz pro vás připravila obsáhlý rozhovor s výkonným ředitelem společnosti PBS GROUP, Pavlem Čechalem. Najdete ho již nyní v prvním letošním vydání časopisu Strojírenství.cz, a v nejbližších dnech pak i na tomto webu. V rozhovoru se dozvíte více informací o celkovém rozvoji a plánech společnosti PBS GROUP, o novince v segmentu proudových motorů i o výrobě v USA a rozvoji pobočky v Indii.

  • Skupina CSG je již jediným vlastníkem italského výrobce munice

    Průmyslová a technologická skupina CSG se v tomto týdnu stala stoprocentním vlastníkem skupiny Fiocchi, jež sdružuje italského výrobce malorážové munice Fiocchi Munizioni, jeho americký dceřiný podnik Fiocchi of America, dále italskou značku Baschieri & Pellagri a anglického výrobce Lyalvale Express. Většinový 70% podíl držela skupina CSG ve Fiocchi od roku 2022, nyní koupila 25 % zbývajícího podílu od rodiny Fiocchi a 5 % od investičního fondu Charme Capital.

    Portfolio produktů společností začleněných do skupiny Fiocchi je poměrně široké. Fiocchi munici využívají lovci, sportovní střelci, ozbrojeným složkám a policejním sborům dodává Fiocchi zhruba 30 procent své produkce. Záměrem CSG je tento podíl navyšovat, což se postupně daří. K tomu slouží silný inovační potenciál skupiny, jehož důkazem je například produktová řada Green Core. Ta reprezentuje k životnímu prostředí šetrné střelivo vyráběné z biodegradabilních materiálů, jež se ve volné přírodě samo do jednoho roku rozloží.

  • Minerva získává ocenění QAD LEAP Gold Partner 2025

    Společnost Minerva byla na letošní konferenci QAD Teamwork 2025 oficiálně jmenována QAD LEAP Gold Partnerem pro fiskální rok 2025.
    Toto prestižní ocenění je odrazem důvěry, odbornosti a dlouhodobé spolupráce, kterou po více než 30 let Minerva buduje společně se svými klienty i s QAD.

    Více se o společnosti Minerva Česká republika dozvíte na firemním profilu na Strojirenstvi.cz, stačí zadat název společnosti do kolonky vyhledávání a vše najdete na jednom místě.

  • VOP CZ dodá Armádě ČR nové multifunkční cisterny

    Státní podnik VOP CZ podepsal s Ministerstvem obrany rámcovou dohodu na dodávku minimálně 13 kusů nových multifunkčních cisteren pro Armádu ČR. Cisterna s označením CAP Shadow tanker bude, stejně jako její předchůdci, na podvozku TATRA FORCE s nástavbou od jičínské společnosti KOBIT. Oproti svým předchůdcům se cisterna CAP-16M1 bude vyznačovat významnou novinkou, kterou je tankovaní jak pozemní tak letecké techniky všech členských státu NATO. Další drobnou novinkou je přidaní nádrže na AD Blue. Celková hodnota kontraktu je 1,943 mld. Kč bez DPH, respektive 2,352 mld. Kč s DPH. Při odběru 13 kusů půjde o částku 536 mil. Kč bez DPH. První prototyp obdrží vojáci na přelomu roku, smlouva umožňuje do roku 2031 objednat až 47 kusů těchto cisteren.

    Zdroj: vop.cz

  • Brno centrem kybernetické bezpečnosti

    Dvě brněnské univerzity, Vysoké učení technické v Brně a Masarykova univerzita, povedou dva nové projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti financované Evropskou unií. Obě iniciativy těží ze vzájemné spolupráce v rámci projektu Cyber-security Excellence Hub in Estonia and South Moravia (CHESS), který propojuje přední instituce z jižní Moravy a Estonska zabývající se kybernetickou bezpečností.

    Vysoké učení technické v Brně bude koordinovat projekt QARC (Quantum-Resistant Cryptography in Practice) s 18 partnery z 12 evropských zemí a rozpočtem více než 6 mil. EUR.
    Hlavním cílem QARC je posílit přechod na kvantově bezpečnou kryptografii v úzké spolupráci akademické obce, podniků a veřejného sektoru. QARC se zaměřuje nejen na poskytování a testování technických řešení odolných vůči kvantovým útokům, ale také na vytváření mezinárodních sítí, spolupráci národních autorit pro kybernetickou bezpečnost, mapování cest a harmonizaci v zemích EU.

    Masarykova univerzita bude koordinovat projekt Cybersecurity Certification and Assessment Tools (CCAT), na kterém se podílí konsorcium devíti institucí, univerzit a firem z České republiky, Estonska, Itálie a Německa s rozpočtem více než 4,2 mil. EUR.
    Projekt je založen na čtyřech open-source nástrojích kybernetické bezpečnosti vyvinutých v akademickém prostředí. Cílem je připravit je pro použití v aplikovaných neakademických scénářích. Nástroje CCAT umožní hodnocení systémů TLS, hodnocení kryptografických zařízení a softwarových knihoven včetně nastavení černé skříňky, testování vestavěných bezpečnostních architektur (čipů) a analýzu prostředí pro certifikaci kybernetické bezpečnosti.

Zobrazit nejnovější