Rychlý přehled

  • Plzeňský Aimtec čeká historická změna

    Aimtec je konzultační a technologická firma, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace. Během své činnosti již získala i mnohá ocenění za technologicky vyspělé inovace. V první červencový den bude vedení této úspěšné společnosti svěřeno novému lídrovi. Poprvé v historii firmy tak nebude v jejím čele stát ani jeden z jejích zakladatelů. Ti firmu svěřují do rukou jejího zkušeného manažera, ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty, Pavla Boháče. Zakladatelé firmy, Jaroslav Follprecht a Roman Žák však budou společně působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti.

    Foto: Aimtec
  • S digitálním dvojčetem skladu vám neproklouzne ani myš

    Digitální 3D mapy aktualizované v reálném čase jsou základem intralogistiky budoucnosti. V rámci nedávno dokončeného výzkumného projektu ARIBIC (Artificial Intelligence-Based Indoor Cartography), byla data pro digitální dvojče skladu získávána automaticky pomocí senzorů v průmyslových vozících STILL. Z těchto senzorů byla data následně propsána do digitální verze, přenášena do cloudu a rozšiřována o sémantické informace. Na jejich základě je možné porovnávat skutečný stav skladu se systémem pro jeho správu (WMS) a automaticky identifikovat všechny nesrovnalosti. Vytvořená digitální mapa se všemi daty poskytuje živý obraz o stavu zásob ve skladu, protože vozíky jsou stále v pohybu a provádějí aktualizaci dat v reálném čase. Vzniká tak digitální dvojče s významně lepší kvalitou dat a zároveň se snižuje administrativní zátěž zaměstnanců.

    Digitální dvojče skladu tedy přináší nejen transparentní lokalizaci skladových zásob, ale i průběžné informace o poloze manipulační techniky, jak té ovládané manuálně, tak i automatické bez řidiče. To umožní dokonalou optimalizaci tras a skladových struktur. Tím se rozšiřují možnosti pro skladování zásob v reálném čase a automatické objednávání materiálu na základě propojení se systémem pro plánování podnikových zdrojů. Společnost STILL začne již v příštím roce zavádět výsledky výzkumu do praktických produktů a zahájí instalace pro ověření tohoto konceptu v reálném prostředí.

    Foto: STILL
  • Dny obrábění CERATIZIT vám nesmí uniknout

    Již čtvrtý ročník setkání strojařů ve Velkém Meziříčí se uskuteční v termínu 23. 9. – 27. 9. 2024 v Technickém centru společnosti CERATIZIT. Během Týdne obrábění se můžete těšit na program nabitý novinkami, zajímavými tématy, skvělými hosty a samozřejmě i na praktické ukázky obrábění na strojích. Vysoká profesionální úroveň akcí je u tohoto výrobce a dodavatele obráběcích nástrojů běžným standardem. Letos navíc pořadatelé slibují nové rozvržení programu, který umožní zvolit a zacílit pozornost přesně na tu oblast, jež je pro vás nejvíce zajímavá. V posledním týdnu v září proto rozhodně stojí za to, naplánovat si cestu do Velkého Meziříčí a plně si užít špičkového obrábění.

     

  • Manuální balení v Karviné je minulostí, na trubky dnes mají automat

    Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná, která je výrobcem profilů pod značkou JÄKL, dokončila investici do automatizace balení ocelových trubek a profilů. V karvinském závodě se nyní na výrobní lince pro přímo svařované profily a trubky automaticky stohují ocelové kusy do obdélníkových nebo šestihranných svazků. Původní ruční fixování požadovaných balíků ocelovými pásky bylo nahrazeno automatickým svazkovačem. Automatická balicí linka zvládne stáhnout ocelovými páskami jeden šestimetrový svazek profilů nebo trubek za 108 sekund. Balík profilů nebo trubek následně putuje dopravníkem do skladu.

  • Schneider Electric otevírá v Maďarsku chytrou továrnu

    Jedná se již o 36. inteligentní továrnu společnosti Schneider Electric a současně největší evropskou továrnu specializující se na zakázkovou výrobu ETO (Engineer-to-Order). Celkový počet těchto úzce zaměřených továren v Evropě se tak zvyšuje na 22. Strategie ETO spočívá v navrhování a výrobě produktů na základě specifických požadavků zákazníka. Výstavbu továrny zahájil Schneider Electric v březnu roku 2023, přičemž celková výše investice byla vyčíslena na 40 milionů eur. Závod v Dunavecse má plochu 28 tisíc metrů čtverečních a byl postaven s cílem uspokojit rostoucí poptávku po moderních energetických a digitálních řešeních v celé Evropě.

Zobrazit nejnovější