Rychlý přehled

  • Solární panely nainstaloval na střechu ve Sviadnově Huisman ČR

    Huisman Czech Republic spustil provoz své první fotovoltaické elektrárny ve svém vývojovém a výrobním areálu ve Sviadnově u Frýdku-Místku. Na střechu administrativní budovy byla instalována fotovoltaika o celkovém výkonu téměř 50 kWp. V následujících letech plánuje Huisman Czech Republic zprovoznit přes 2000 solárních panelů s celkovým výkonem okolo 930 kWp. Souhrnná investice do vlastních solárních elektráren bude rámcově v desítkách milionů Kč včetně příslušenství a úprav střešních konstrukcí.

  • Fotovoltaická elektrárna jako zdroj energie pro výrobu v Magna Exteriors

    Společnost Magna Exteriors (Bohemia), součást obří firmy Magna na výrobu automobilových dílů, podepsala svou první smlouvu o nákupu elektřiny (Power Purchase Agreement – PPA). Dodavatel energie, Woodburn Capital Partners, vybuduje a bude provozovat pro liberecký závod Magna fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 2,4 MW po celou dobu trvání 15leté PPA. Zahájení výroby elektřiny se očekává do konce září 2024.

  • Turbína TG6 v Elektrárně Tisová se po 60 letech dočkala generální opravy

    Šedesát let sloužící parní turbína TG6 v Elektrárně Tisová prochází opravou průtočné části a regulace, výměnou nízkotlakého rotoru, revizí a upgradem řídícího systému parní turbíny 105 MW. Vedení elektrárny chce tímto krokem zajistit další bezpečný a bezproblémový provoz zařízení. Opravu má na starosti společnost Doosan Škoda Power, která je výrobcem turbíny.

  • TK ÚPT AV ČR: Brno má šanci na Nobelovu cenu

    Vědci v Brně vyvinuli pokročilou metodu elektronové mikroskopie, díky níž zobrazili jako první na světě živý rostlinný chromozom. Odhalení povrchové struktury chromozomu může v budoucnu ovlivnit například medicínu nebo zemědělství. Nová zobrazovací metoda je ale už teď zásadním vylepšením pro vědeckou obec. „V Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR jsme přesvědčeni, že jde o jeden z nejdůležitějších objevů, které byly učiněny na půdě naší instituce, a revolučním krokem vpřed pro elektronovou mikroskopii jako takovou. Naše metoda je rychlejší, levnější a vhodnější pro studium dynamických změn biologických vzorků než kryo-elektronová mikroskopie, oceněná v roce 2017 Nobelovou cenou,“ říká Vilém Neděla, vedoucí brněnského týmu Environmentální elektronové mikroskopie Ústavu přístrojové techniky AV ČR.

  • Nenechte si ujít seminář 3D měření v MCAE Systems

    V Kuřimi u Brna pořádá 12. září 2024 společnost MCAE Systems ve spolupráci s EBZ Hoffmann seminář s praktickými ukázkami 3D skenování dílů pro slévárny, nástrojárny, lisovny, svařovny a modelárny. Na programu je velkoplošné skenování s ZEISS ATOS LRX nebo automatizované skenování s ATOS ScanBox 7260 u společnosti EBZ Hoffmann. Registrovat se můžete zde.

Zobrazit nejnovější