Rychlý přehled

  • Společnost Aludyne Czech ukončuje výrobu

    Nulový odbyt vedl představitele společnosti Aludyne Czech k uzavření provozu a propuštění všech zaměstnanců. O práci tak přišlo 331 pracovníků. Firma Aludyne přišla o zakázky pro automobilku, která byla jejím majoritním odběratelem. I přes veškerou snahu se nepodařilo zástupcům firmy najít alternativy, které by umožnily pokračování výroby.

  • Brano Group plánuje rozjetí výroby v USA

    Rodinná firma Brano Group chystá přesun části výroby do USA, kde si pronajala výrobní závod s další českou společností Albaform, která v USA působí již několik let. Po postupném přesunu montážních linek a nezbytné automatizace, je zahájení výroby plánováno na podzim letošního roku. Společnost Brano Group patří dlouhodobě ke spolehlivým dodavatelům pro automobilový průmysl.

  • Energo-Pro kupuje další hydroelektrárnu v Brazílii

    Česká společnost Energo-Pro kupuje od společnosti Copel brazilskou elektrárnu Baixo Iguaçu. Kupní cena za elektrárnu s výkonem 350 megawattů, přesahuje 250 milionů eur, v přepočtu 6,3 miliardy korun. Elektrárna se třemi Kaplanovými turbínami vyrobí přibližně 1 584 gigawatthodin ročně, což pokryje potřeby jednoho milionu obyvatel Brazílie a zároveň zhruba osm procent roční spotřeby státu Paraná.  Nejnovější akvizice Energo-Pro navazuje na loňský nákup sedmi menších brazilských vodních elektráren o výkonu celkem 90 MW.

  • GE Aerospace plánuje investovat 78 milionů eur do evropské výroby

    Cílem letošní strategické investice je zvýšit celkovou kapacitu, rozšířit klíčová zařízení a zajistit kvalitu pro zákazníky z komerčního i obranného sektoru. Kromě toho GE Aerospace podpoří další rozšiřování výroby komponentů nové generace vyrobených z pokročilých materiálů a inovativních výrobních procesů, které zvýší dojezd, výkon, odolnost a účinnost leteckých motorů. V roce 2025 společnost v evropských závodech otevře přes 500 nových pozic. Významná část investic pak bude alokována na další zkušebny motorů, nové vybavení a špičkové technologie, včetně kontrolních technik s umělou inteligencí. Tato vylepšení podpoří výrobu komponentů pro úzkotrupá i širokotrupá letadla, stejně jako pro vojenské stíhací proudové motory a motory pro vrtulníky.

    Investice probíhají v pěti evropských zemích:

    · Itálie: 55,6 milionu eur: nové zkušebny a nové kapacity pro ty stávající, dodatečné vybavení na podporu kontinuity, kontrolní technologie, nové nástroje a konstrukce v několika závodech, které vyrábějí letecké motory spolu s motory pro vojenské stíhačky a vrtulníky.

    · Polsko: 11,6 milionu eur: další stroje, zařízení a konstrukce, modernizace budov a inženýrských sítí na podporu výroby komponentů používaných v leteckých motorech spolu s motory vojenských rotorových letadel, a to v několika závodech.

    · Česká republika: 5,4 milionu eur: nové stroje, zařízení, nástroje a modernizace inženýrských sítí v budovách na podporu výroby komponentů používaných v turbovrtulových motorech.

    · Spojené království: 3,3 milionu eur: pro výrobu nových součástí jsou zapotřebí další stroje a výrobní zařízení a zařízení pro servis systémů vrtulových.

    · Rumunsko: 2,3 milionu eur: nový stroj používaný k vytváření přesných složitých tvarů z kovu, další stroje, více nástrojů a modernizace inženýrských sítí budovy.

  • Spolupráce závodů Huisman při výrobě jedinečného chapadla

    Huisman vyrobil revoluční „chapadlo“ pro instalaci větrných elektráren na moři. Na výrobě sofistikovaného zařízení se podílely závody Huisman v Nizozemsku, České republice i Číně. Zařízení Motion Compensated Pile Gripper umožňuje stabilní a přesné vedení pilířů o průměru až 12,5 metru, délce až 115 metrů a hmotnosti až 3 200 tun. Oproti tradičním metodám je gripper vyvinutý společností Huisman zavěšený na boku plavidla, což mu umožňuje dosáhnout až k vodní hladině a bezpečně vést konstrukci pilíře do požadované hloubky až 40 metrů. Tato špičková technologie, nainstalovaná na plavidlo SSCV Thialf, zásadně zrychluje a zpřesňuje instalaci pilířů větrných elektráren na moři.

Zobrazit nejnovější