Seco Tools rozšiřuje sortiment břitových destiček PCBN

Firemní aktuality vydáno dne 15. ledna 2019

Společnost Seco Tools přidala do své rozsáhlé nabídky břitových destiček PCBN (z polykrystalického kubického nitridu bóru) třídu v novém formátu a několik nových geometrií.

Nové břitové destičky jsou speciálně navrženy pro výkonnější soustružení tvrdých povrchů, rozšiřují třídu extrémně houževnatých břitových destiček CH3515 a dále představují novou třídu monolitních břitových destiček CBN150, speciální geometrie destiček s dlouhou či krátkou hladicí ploškou a laserem generované utvařeče třísek s plynulými tvary. Třída břitových destiček Seco CH3515 nabízí vysokou spolehlivost v náročných řezných podmínkách s těžkými přerušovanými řezy. Kompletní standardní řada nyní obsahuje širší sortiment rozměrů a geometrií pro optimalizaci všech operací soustružení kalených ocelí.
Monolitní břitové destičky třídy CBN150 zajišťují vysokou kvalitu obrobeného povrchu během lehkých přerušovaných i plynulých řezů při soustružení tvrdých materiálů. Více řezných hran na jedné břitové destičce navíc snižuje náklady na břit.

Zvyšte posuv při soustružení tvrdých materiálů a dosáhněte vyšší jakosti povrchu díky destičkám s dlouhou (WL) či krátkou (WS) hladicí ploškou společnosti Seco. Při použití hladicí destičky WL dosáhnete vyššího posuvu při 100% zachování jakosti povrchu. Hladicí destičky WS snižují řezné síly až o 15 % a zvyšují bezpečnost obrábění při nedostatečné stabilitě obrobku.
Díky novým utvařečům třísek společnosti Seco s laserově generovanými plynulými tvary jsou tyto břitové destičky velmi vhodné zejména při obrábění s přechodem z tvrdého povrchu do měkčího jádra, přičemž ve srovnání se stávajícími konstrukcemi umožňují větší hloubky řezu a vyšší posuv. Laserem generované utvařeče třísek převyšují vlastnosti broušených utvařečů, mají velmi hladké povrchy a žádné ostré hrany. Tato vylepšení zajišťují plynulejší průchod třísek a pomáhají předcházet vylamování, čímž se zvyšuje rozsah použití utvařečů třísek.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.