Software od firmy Cognex analyzuje snímky na základě hlubokého učení

Software od firmy Cognex analyzuje snímky na základě hlubokého učení Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 20. února 2019
Foto: Cognex Corp.

Software VisionPro ViDi v sobě spojuje výkon umělé inteligence se strojovým viděním pro řešení i těch nejsložitějších výrobních aplikací. Cognex jej nyní uvolnil k celosvětovému použití.

Společnost Cognex Corporation, jednička v oblasti strojového vidění a průmyslového čtení kódů, oznámila celosvětovou dostupnost VisionPro ViDi, softwaru pro analyzování snímků na základě hlubokého učení optimalizovaného pro automatizaci ve výrobních závodech. VisionPro ViDi v sobě spojuje umělou inteligenci se špičkovým softwarem strojového vidění VisionPro společnosti Cognex pro řešení i těch nejnáročnějších výrobních aplikací.

Výrobci často provádí komplexní kontroly ručně kvůli nepředvídatelným vadám a odchylkám, jejichž programování a dodržování je při použití tradičního strojového vidění příliš obtížné. Produkt VisionPro ViDi v sobě kombinuje schopnosti lidské vizuální kontroly se spolehlivostí, opakovatelností a rychlostí automatizovaného systému za účelem řešení aplikací, jejichž automatizace byla dříve považována za obtížnou.ViDi rozšiřuje základní knihovnu polohovacích, kontrolních a klasifikačních nástrojů VisionPro o novou schopnost optického rozpoznávání znaků založenou na hlubokém učení. Tento nový nástroj ViDi OCR čte standardní text bez složitého učení fontů. Poprvé je možno spolehlivě číst v průmyslovém prostředí mnoho náročných kódů, dat a šarží a vyražených nebo leptaných textů.

Chcete vědět víc? Navštivte stánek Cognex na veletrhu Amper 2019! Brněnské výstaviště, Hala V, stánek č. 6.03.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.