Světová premiéra stroje LASERTEC 125 Shape

Iva Duroňová vydáno dne 24. ledna 2019

Druhou světovou premiérou na tradičních Open House společnosti DMG MORI v Pfrontenu je stroj určený pro efektivní strukturování povrchů velkých forem. Jak jsme slíbili, přinášíme vám k této novince více informací.

DMG MORI v těchto dnech představuje nový stroj LASERTEC 125 Shape, jenž byl speciálně navržen pro povrchové strukturování velkých forem až do ø 1 250 × 700 mm o hmotnosti obrobku až 2 600 kg (volitelně s tandemovým pohonem A osy). Volitelný vysokorychlostní suport osy Z zvyšuje rychlost posuvu v ose Z z 1,5 m/s na 4 m/s, laser dosahuje pulsní frekvence až 1 000 kHz. U tohoto modelu se podařilo ještě více optimalizovat kvalitu textury, aniž by se snížila procesní rychlost. Výsledkem jsou o šedesát devět procent kratší výrobní časy, a tím i významně nižší náklady na komponentu. Firma vždy věnovala aplikacím ve výrobě forem a zápustek velkou pozornost, což na jedné straně vyústilo v obrovské zkušenosti v této oblasti a na druhé straně vedlo a stále vede k rozvoji průlomových technologií. Se stroji série LASERTEC Shape průběžně nastavuje nové standardy ve strukturování povrchů s cílem nabízet svým zákazníkům komplexní výrobní řešení.

Nejrůznější projekty v centru DMG MORI Die & Mold Excellence Center se zaměřují na obrovskou škálu obrobků – od 10milimetrových razníků až po 6 000 mm velké tvářecí formy. Všechen tento sortiment najde své místo v XXL obráběcím centru. Nejnovějším exponátem v této oblasti je DMU 600 P s dvojitým stolem. Vysokou přesnost na DMC 85 monoBLOCK podporuje technologický cyklus DMG MORI VCS Complete. Kromě toho DMG MORI může díky spolehlivě přesným lineárním pohonům, systémům odměřování MAGNESCALE a vřetenům speedMASTER s až 30 000 ot/min a HSC vřeteny s 60 000 ot/min zaručit povrchovou přesnost až do 0,15 μm. 

Zpracováno s využitím materiálů DMG MORI: https://dmgmori.com

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.