Vertikální zemědělství je trend budoucnosti
Siemens spolupracuje s firmou 80 Acres Farms, aby spolu posunuli na novou úroveň ekologické pěstování potravin příští generace ve vertikálních farmách, a tedy blízko odběratelům a spotřebitelům.
Inzerce
Společnost Siemens oznámila spolupráci s předním zástupcem vertikálního zemědělství – firmou 80 Acres Farms, která provozuje pět farem na jihozápadě amerického státu Ohio, jednu zcela novou farmu ve Florence ve státě Kentucky a další plánuje v Covingtonu, stát Georgia. Výzkumu a vývoji se věnuje ve svých zařízeních v Arkansasu a Nizozemsku a specializuje se převážně na ekologické pěstování potravin příští generace ve vertikálních farmách, tj. blízko svým odběratelům a spotřebitelům.
Spolupráci obou firem zahájila počáteční investice Siemens Financial Services. Partneři se rozhodli využít inovativní technologie v sektoru zemědělství, a podpořit tak udržitelné, zdravé, sledovatelné a produktivnější zemědělské postupy. Díky softwarovým a hardwarovým řešením Siemens – od inteligentních systémů řízení objektu a spotřeby energie po pokročilé technologie průmyslové automatizace – dokáže společnost 80 Acres Farms optimalizovat a standardizovat své provozy, a podpořit tak globální potravinovou bezpečnost.
„Říká se, že jídlo je lék. Vertikální zemědělství nabízí možnost, jak tento koncept proměnit ve skutečnost. Využití technologií ve firmě 80 Acres Farms může posloužit jako model transformativního přístupu k výrobě potravin,“ uvedla generální ředitelka a předsedkyně představenstva Siemens USA Barbara Humpton. „V době současných změn a nejrůznějších zlomových událostí a ve světě, kde se globální a lokální témata velmi úzce prolínají, představuje přístup 80 Acres Farms jak vhodné využití, tak sílu průmyslových technologií, které mámě aktuálně k dispozici. Jde především o schopnost přicházet s novými nápady a vynálezy a následně tato převratná řešení rozšiřovat a realizovat v dalších lokalitách.“
Komplexní spolupráce zahrnuje optimalizaci, automatizaci a řízení zemědělských zařízení a procesů firmy 80 Acres. Společně s její technologickou dceřinou společností Infinite Acres podporuje Siemens industrializaci a rozšíření patentované platformy Loop, která představuje komplexní řešení zahrnující software a algoritmy pro řízení sklizně, environmentální kontroly, robotiku a automatizaci.
„Společnost Infinite Acres vytvořila platformu Loop ve spolupráci s těmi nejlepšími technologickými partnery, jako jsou například Priva, Ocado nebo Signify. Nové partnerství s firmou Siemens posouvá naši spolupráci a technologickou platformu na zcela novou úroveň. Zahrnuje totiž komplexní přístup propojených softwarových a hardwarových řešení, od digitálního dvojčete po pokročilé řídicí systémy,“ uvedla Tisha Livingston, spoluzakladatelka 80 Acres Farms a generální ředitelka Infinite Acres.
Vybavení pro rozvody energie a technologie řízení budov a spotřeby energie poskytla společnost Siemens Smart Infrastructure. Tato řešení pomáhají monitorovat požární bezpečnost a bezpečnost osob, zabezpečení a energetické rozvodné systémy z jednoho rozhraní. Sada pokročilých technologií průmyslové automatizace a edge přístrojů z portfolia Siemens Digital Industries zajistí automatizaci výrobní linky a edge zařízení a operátorská rozhraní mají na starosti monitoring a aktualizaci řídicích systémů farem. V návaznosti na hlubší porozumění pěstebních procesů nyní Siemens Digital Industries Software vyvíjí digitální dvojče se simulací farmy, růstu rostlin a výrobního procesu. To umožní předpovídat růst rostlin v nejrůznějších podmínkách a optimalizovat nastavení pěstování a distribuce z budoucích farem.
„Během pouhých sedmi let jsme z jediného výzkumného a vývojového centra dokázali vytvořit vysoce vyspělý modulární systém, který můžeme aplikovat kdekoli ve světě,“ uvedl Mike Zelkind, spoluzakladatel a generální ředitel 80 Acres Farms. „Díky standardizaci našich technologií a infrastruktury můžeme tyto technologie rozšiřovat globálně, rychle a efektivně.“
Do budoucna plánuje organizace Siemens Technology, která se v rámci koncernu Siemens zaměřuje na výzkum a vývoj, využít umělou inteligenci a strojové učení k vývoji aplikace, která bude optimalizovat software, aby dokázal zjistit jakékoli nesrovnalosti a zamezit nepříznivým podmínkám v jednotlivých zařízeních.
Další článek: Navařování na 12 metrů vysoké membránové stěny technologií CMT