Vyrovnávací laserový systém od Renishaw nahrazuje potřebu ustavovacích artefaktů

Vyrovnávací laserový systém od Renishaw nahrazuje potřebu ustavovacích artefaktů Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 2. května 2019

Společnost Renishaw nově uvádí na trh vyrovnávací laserový systém XK10 pro kalibraci obráběcích strojů již během jejich konstrukce. Vyrovnávací laserový systém řeší problémy, které se vyskytují při použití tradičních artefaktů a nabízí jedinečné digitální řešení pro celou řadu obráběcích strojů.

Laserový systém XK10 lze použít na lineárních vedeních stroje k ověření jejich přímosti, pravoúhlosti, rovinnosti a sklonu, jakož i vyhodnocení směru a souososti vřetena rotačních strojů. Tyto faktory lze měřit a vyrovnat během sestavování, prostřednictvím živého zobrazení systému. XK10 je rovněž výkonný nástroj pro diagnostiku zdroje chyb po kolizi stroje nebo jako součást pravidelné údržby.

XK10 pro rychlejší nastavení stroje

Nový laserový systém může měřit a vyrovnávat geometrické a rotační komponenty pro stroje s délkou osy až 30 metrů. Nahrazuje potřebu artefaktů, jako jsou granitové hranoly a kalibrační trny, jejichž kalibrace a přeprava jsou značně nákladné. Tento modulární systém s jednoduchou montáží na vodicí dráhu stroje dokáže v porovnání s tradičními metodami provádět rychlejší nastavení a měření stroje.

Intuitivní software systému XK10 snižuje závislost na vysoce zkušených operátorech. Digitálně zaznamenávaná měření je možno exportovat, což poskytuje sledovatelnost podle mezinárodních standardů, nebo je lze zobrazit přímo na robustní zobrazovací jednotce.

Více najdete na: www.renishaw.cz/calibration, www.renishaw.cz 


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.