Zetor propustí maximálně 180 lidí

Zpráva ČTK vydáno dne 31. ledna 2019

Brněnský výrobce traktorů Zetor předá do konce ledna výpověď maximálně 180 zaměstnancům, přestože oznámil propuštění až 260 lidí. V brněnském závodě stojí montážní pás, protože společnost se snaží snížit skladové zásoby již vyrobených traktorů.

"Obchodní prioritou v této chvíli je snížit počet skladových traktorů v Brně i u obchodních partnerů. Ty byly vyrobeny zejména ve druhé polovině roku 2018, kdy se plánoval jejich prodej podle výhledů na jednotlivých trzích. Vybrané trhy však zaznamenaly propady. Po vyhodnocení všech nákladových úspor propustí Zetor Tractors k 31. lednu 2019 maximálně 180 zaměstnanců. Přesné číslo propuštěných zaměstnanců bude známé příští týden," uvedl výkonný ředitel Marián Lipovský.

Vedení Zetoru podle Lipovského nadále počítá s dodávkami traktorů do Ruska tak, jak bylo domluveno v memorandu z listopadu 2017. Podle něj má Zetor v letech 2018 až 2022 dodat ruské firmě KEMZ 6000 strojů. Lipovský současně uvedl, že o situaci v Zetoru jsou informováni i dodavatelé, se kterými firma intenzivně jedná, a že společnost Zetor usilovně pracuje na plnění závazků vůči svým partnerům.

"I přes složitost některých jednání věříme, že Zetor toto složité období úspěšně překoná," uzavřel Lipovský.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.